Hemen Ara

0507 402 22 90

Ev Taşımada Dikkat etmeni gereken bilgiler nelerdir ?

Ev Taşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev Taşırken Dikkat edilmesi gerekenler ?

Taşıma işlemi sanılandan daha zor ve ciddi özen gösterilmesi gereken bir iştir. İşin ilk yolculuğu evinizi taşımak isteyen kişilerin tecrübeli bir nakliyat firması personelli olması gerekiyor bu konuda biz Gaziantep Evden Eve Nakliyat ( Yusuf Nakliyat ) olarak sizlere en iyi profesyonel hizmet vermek için 7 gün 24 saat hizmet vermeye hazırız

Taşınmaya karar verildikten sonra konut arayışına girildiği andan itibaren (bu süre yaklaşık olarak 20 gündür) yavaş yavaş eşyalar toparlanıp kolilemeye başlamalıdır. Sürekli elin altında olması gerekmeyen kaba eşyalar toplandıktan sonra taşınmaya günler kala ise tüm eşyalar paketlenmeye hazır halde olmalıdır.

Kişilere öncelikli olarak düşen bir diğer görev ise yeni geçeceklere konuta tüm eşyalarını götürüp götürmek istememelerine karar vermeleridir. Evde zamanla birikmiş olan eşyalar hem nakliye yükünü arttıracak hemde taşınma işleminin daha fazla vakit almasına neden olacaktır. Bu nedenle atılması gereken eşyalar atılmalı ve az da olsa bir alan yaratılmalıdır.

Taşınma İçin Plan Hazırlanmalıdır ve bu plan ortalama olarak şu şekilde olmalıdır;

Nakliye Firması Araştırması Yapılmalıdır. Eve götürmek istemediğiniz eşyalarınızı ayırmalısınız. Hangi eşyanızı ne şekilde paketleyeceğinizi önceden planlamalısınız. Yeni taşınacağınız konutun eşyalarınızın boyutu için uygun olup olmadığını gözlemlemelisiniz. Bunlara daha ekleme yapılabilir. Fakat ilk aşamada dikkat edilmesi gereken şeyler ortalama olarak bunlardır. Eğer yük taşıma işinde sizde aktif olarak bulunacaksanız belli başlı kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bu kurallar kısaca şöyledir;

Kolilere tıka basa eşya koymamalısınız çünkü fazladan oluşabilecek bir ağırlık taşıma sırasında pek çok vücut problemine (bel, sır ya da kol ağrısı gibi) yol açacaktır. Ayrıca çizilip, kırılabilecek eşyalarınız için ekstra önlem almalısınız. Nakliye firmaları bunları uygun yöntemlerle taşırlar. Fakat sizler pek çok yere çarpıp eşyanıza zarar verebilirsiniz. Bunların yanı sıra buzdolabı gibi gerçekten ağır olan eşyalar için bu işte tecrübeli profesyonellerden yardım almalısınız. Bizim ekibimiz General Nakliyat yıllardır süregelen tecrübesi ile daima yanınızdadır.

0 Yorum

Bu bloga henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap